REGLOR STRUNG CNC

Loc de munca publicat de compania: SC BARUM AUTOMOTIVE SRL

Domeniu: Auto, Utilaj si Mecanica

Data publicarii: 05.07.2017

Cerinte:
 Minim studii medii in domeniul tehnic;
 Cunostinte in domeniul prelucrarii prin aschiere;
 Cunoștinte legate de procesele CNC – nivel avansat;
 Citire/interpretare desen tehnic;
 Cunostinte bune in utilizarea SDV-urilor si AMC-urilor;
 Asigurarea functionarii optime a masinii conform specificatiilor tehnice;
 Intretinerea masinii/utilajului pe care lucreaza;

Responsabilitati:
 Studiaza comanda, pregateste masina unealta cu comanda numerica pentru executarea lucrarii;
 Verifica reglarea sculelor la cote ce permit prelucrarea ulterioara a piesei de reglat;
 Preda prima piesa la Inspectia Calitatii si corecteaza dimensiunile de reglaj;
 Verifica vizual integritatea pieselor executate, starea si aspectul suprafetelor prelucrate, precum si dimensiunile acestora conform documentatiei;

Localitate
Romania, Timis, Timisoara
Salariu
3200 RON