Consultant vanzari prin telefon

Loc de munca publicat de compania: SC WOLTERS KLUWER ROMANIA SRL

Domeniu: Call center si BPO

Data publicarii: 06.11.2017

Ai bune abilitati de comunicare si relationare prin telefon? Esti orientat catre client si gasesti usor solutii pentru rezolvarea situatiilor intalnite? Inveti usor lucruri noi?

Alatura-te echipei Wolters Kluwer Romania. Cautam Operator Vanzari prin telefon pentru echipa din Bucuresti.

Cerinte:
- Persoana dinamica, sociabila, optimista, cu simt al responsabilitatii;
- Capacitate excelenta de comunicare si relationare;
- Spirit de echipă;
- Mod de gândire orientat spre client;
- Atitudine foarte pozitiva, rezistenta la stres;
- Cunostinte de operare PC;
- Experienta minim 6 luni intr-o activitate de call center sau in proiecte specifice unui call center.
Vei avea ca responsabilitati principale:
- Initierea si sustinerea apelurilor catre clienti si prelucrarea datelor in sistemul informatic al companiei;
- Sustinerea catre potentialii clienti de prezentari solutii complexe;
- Identificarea nevoilor, intocmirea si transmiterea ofertelor catre potentialii clienti;
- Negocierea si inchiderea ofertei;
- Inregistrarea datelor in sistemul informatic al companiei, pe parcursul tuturor pasilor procesului de vanzare;
- Proactivitate in identificarea si solutionarea problemelor potentialilor clienti; realizarea follow-up-ului pentru cerintele clientului ce nu pot fi rezolvate imediat;

Oferta:
- Oportunitatea de a lucra ȋntr-o companie multinaţională care produce şi promovează produse high tech;
- Pachet salarial atractiv: ai un salariul lunar fix de 1500 lei net si bonuri de masa;
- In plus, primesti un bonus lunar atractiv corelat cu performanta ta;
- Esti inrolat in programe de training si dezvoltare personala;
- Mediu de lucru competitiv cu reale posibilitati de promovare.

Localitate
Romania, Bucuresti, Bucuresti