Dispecer Transport

Loc de munca publicat de compania: SC CARRION EXPEDITION SRL

Domeniu: Transport, Logistica si Operare utilaje

Data publicarii: 01.11.2017

Carrion Expedition dorește să angajeze un Dispecer Transport pentru sediul său din Cluj-Napoca.

Responsabilități:
- să realizeze urmărirea încărcărilor și descărcărilor,
- să controleze timpii de conducere și de odihnă ai șoferilor,
- să răspundă și să găsească soluții pentru orice incident comunicat de către șoferi,
- să efectueze înregistrarea în sistemul informatic a tuturor informațiilor care au legătură cu responsabilitățile anterioare.

Beneficii Oferite:
- Se oferă loc de muncă stabil într-o firmă care este lider în sectorul său de activitate și care se află în plin proces de creștere și extindere.

Cerințe minime:
- Experiența nu este necesară. Formare la locul de muncă pe cheltuiala firmei.
- Cunoștințe de operare PC.
- Disponibilitate orară.
- Domiciliul în zonă.

Cerințe suplimentare:
- Constituie un avantaj cunoașterea rutelor, a timpilor de conducere și de odihnă etc.
- Constituie un avantaj experiența și/sau cunoștințele despre sectorul transporturilor.
- Bune cunoștințe de limba spaniolă.

Localitate
Romania, Cluj, Cluj-Napoca