Inginer Ofertare - Constructii (Bacau, Bucuresti, Cluj, Iasi)

Loc de munca publicat de compania: SSAB AG

Domeniu: Constructii si Imobiliare

Data publicarii: 13.08.2021

Candidatul ideal
Impactul tău la SSAB AG:
Compania noastră se mândrește cu o echipa diversificată, profesionistă și cu experiență în
domeniu. Încurajăm înscrierea candidaților calificați în domeniul achizițiilor publice, cu o experiență
middle - senior în cariera lor, pentru a aduce o contribuție reală echipei noastre.

Așteptările noastre (Calificarea profesională este obligatorie):
Experiență minim 4 ani în activitatea de ofertare pe partea de instalatii Mecanice, Rezistenta/Arhitectura, Hale Metalice, Terasamente/Infrastructura;
Aptitudini dе analiză și atenție la detalii, capacitate de invatare, coordonare, lucru sub presiunea
termenelor limita;
Bune abilități dе negociere;
Gândire creativa și orientare spre soluționarea problemelor;
Plăcerea de a lucra într-un mediu în care experimentezi constant, inovezi și iterezi rapid;
Cunoștințe de limba engleza;
Atitudine pozitiva, orientata spre obiective;
Dorinta de a incheia o colaborare pe termen lung.
Atitudine pozitiva, constructiva si cu excelente abilitati de comunicare
Capabil sa identifice solutii reale de rezolvare a problemelor cu care se confruntaIntegritate maxima
Capacitatea de adaptare la schimbare
Proactiv, cu spirit de initiativa
Permis de conducere categoria B;

​Reprezinta un avantaj:
● Experiență în ofertare pe domeniul construcțiilor;
● Cunoașterea legislației în construcții și a normelor tehnice și juridice;

Descrierea jobului

Descrierea jobului:

Principalele sarcini si responsabilitati:
Realizarea de oferte tehnic-comerciale din domeniile : Instalatii Mecanice/Arhitectura/Terasamente/Hale Metalice.
Analizeaza cererile de oferta, caietele de sarcini sau planurile in baza carora se va realiza oferta;
Extrage listele de cantitati din planurii;
Solicita informatii suplimentare beneficiarului, daca este cazul, pentru a clarifica diverse aspecte
referitoare la oferta;
Intocmirea normelor locale si analiza de pret pe activitati (materiale, manopera, utilaj, transport);
Emiterea cererilor de oferte catre furnizorii de materiale, utilaje, etc;
Emiterea cererilor de ofertare catre subantreprenorii de specialitate;
Intocmirea dosarului de ofertare conform cererii de oferta (inclusiv fise tehnice, declaratii de
conformitate si certificate de garantie, planul calitatii, etc.);
Analiza ofertelor si a rezultatelor obtinute in urma transmiterii ofertelor la clienti;
Mentine legatura cu managerul de proiect/seful de santier si cu departamentele implicate;
Salarizare comp & beneficii:
Mediu de lucru stimulativ cu posibilitati reale de avansare
Contract individual de munca incheiat pentru perioada nedeterminata;
Șansa de a participa la elaborarea unor proiecte de palmares;
Pachet salarial motivant (intre 5.000 si 7.000 ron), negociabil in functie de studii, certificari si experienta + bonusuri in functie de realizari.
Alte beneficii.

Va rugam frumos sa transmiteti cv-ul Dvs, doar daca aveti indeplinite conditiile de aplicare din profil.
Cv-urile care nu corespund profilului, nu vor fi luate in considerare

Descrierea companiei
Suntem o firmă de construcții ce are ca domeniu de activitate asigurarea antreprizei generale pentru
proiecte de investiții de mare anvergură în domenii diverse (logistic, industrial, retail). Societatea
deține capacități de producție structuri metalice și prefabricate din beton, oferind servicii de
proiectare și executie a lucrărilor de construcții civile si industriale. Din punct de vedere geografic,
compania, prin diverse parteneriate, a operat și operează pe tot teritoriul României cele mai multe
lucrări fiind realizate în: Bacău, București, Constanța, Brașov, Galați, Baia Mare, Neamț, Brăila, Iași,
Suceava, Vrancea. Împreună cu parteneri europeni am operat de asemenea lucrări, de mai mici
dimensiuni, în Germania, Franța, Norvegia, Elveția.

Localitate
Romania, Bacau, Bacau