Inginer constructii civile si industriale (Executie)

Loc de munca publicat de compania: SSAB AG

Domeniu: Constructii si Imobiliare

Data publicarii: 13.08.2021

Candidatul ideal
Cum ne dorim sa fie:

- Atitudine pozitiva, constructiva si cu excelente abilitati de comunicare;
- Capabil sa identifice solutii reale de rezolvare a problemelor cu care se confrunta;
- Integritate maxima;
- Capacitatea de adaptare la schimbare;
- Proactiv, cu spirit de initiativa;
- Rationamentul si judecata;

- Rationament sanatos bazat pe argumentatie, logica;
- Capacitatea de a discerne dintre bine si rau;
- Autodeterminare si Automotivare;

- Dorinta de autodepasire si de evolutie sociala si profesionala;
- Motivat si determinat sa depaseasca orice obstacole in realizarea obiectivelor;
- Capacitatea de automotivare;
- Rezistenta la stres: Capacitatea de a lucra in conditii de stres;
- Orientarea spre rezultate: Orientat spre obtinerea de rezultate imediate si concrete;
- Lucrul in echipa: Capacitate ridicata de a colabora si relationa cu colegii;
- Coordonatele postului: Supravegherea, controlul și coordonarea lucrărilor de construcții în vederea respectării standardelor de calitate conform caietului de sarcini, a tuturor normelor tehnice, a prevederilor legale și a ordonanțelor legale.

Descrierea jobului
Cerintele de baza ale postului:

Domeniul de baza al activitatii: Antrepriza generala.

- Experienta pe o pozitie similara: Experienta pe un post similar min. 3 ani;
- Studiile de baza: Studii superioare Constructii Civile si Industriale;
- Expertiza (proiectele similar implementate): Reprezinta un avantaj;

Altele: Permis de conducere categoria B, Disponibilitate pentru deplasare.

Principalele sarcini si responsabilitati:

- Preluarea amplasamentului si verificarea situatiei in teren;
- Realizarea masuratorilor preliminare;
- Verificarea documentatiei tehnice de executie si semnalarea eventualelor probleme tehnice;
- Pregatirea si organizarea planului de activitate;
- Gestionarea resurselor necesare pentru atingerea obiectivelor proiectului;
- Organizarea lucrarilor pe santier;
- Verificarea planurilor de executie si propunerea solutiilor constructive pentru rezolvarea neconformitatilor identificate si tehnologii;
- Studierea detaliilor de proiectare si documentatia tehnica necesara pentru lucrarile de constructie;
- Urmarirea executiei lucrarilor pe santier d.p.d.v. al cantitatii, calitatii si a respectarii termenelor de executie, precum si a bugetului;
- Intocmirea si/sau verificarea situatiilor de liucrari, rapoartelor de lucru, proceselor verbale si orice alta documentatie cu caracter tehnic;
- Asigura urmarirea aprovizionarii cu materiale comandate (sa se faca la timp) si verifica existenta documentelor de calitate;

Localitate
Romania, Bacau, Bacau
Salariu
5000 RON