Sales Manager

Loc de munca publicat de compania: Servitech Expres

Domeniu: Agricultura, Alimente si Silvicultura

Data publicarii: 25.02.2021

Căutăm un manager de vânzări performant, cu experienta în industria cerealelor, de morărit și a uleiurilor, pentru a ne ajuta să ne îndeplinim obiectivele noastre de achiziție a clienților nostrii și de creștere a veniturilor, menținând compania noastră competitivă și inovatoare.
Punctul de lucru al companiei se află în Brașov, dar activitatea presupune deplasări în partea de sud a țării.

Cerințe
• Absolvent de studii superioare în domeniul tehnic – profil agronomie, biochimie, chimie, biologie, fizica, inginerie.
• Abilități în afaceri și experienta anterioara în industria cerealelor, morărit, uleiuri.
• Experiență anterioară de succes ca reprezentant de vânzări sau manager de vânzări, îndeplinind în mod constant obiectivele sau depășind targetul.
• Abilități de comunicare cu persoane din top management și proprietari de afaceri.
• Crearea unor strategii de vânzare pentru fiecare Key Account, intern sau extern.
• Experiență in tehnica vânzărilor încrucișate și vânzarea bazată pe valoare adau-gată (propuneri de îmbunătățire a profitului pe baza beneficiilor oferite), în detri-mentul alegerii prețului mai mic de vânzare.
• Dornic să își îmbunătățească continuu pregătirea profesională prin participarea la workshop-uri, seminarii și conferințe.
• Capacitate demonstrată de comunicare, prezentare și influență credibilă și efi-cientă la toate nivelurile organizației clienților.
• Capacitate dovedită de a îndeplini întreg ciclul de vânzare, de la faza inițială și până la contractul de vanzare.
• Spirit de echipă.
• Fluent in limba engleza.
• Abilități excelente de lucru pe computer, utilizare de programe pentru gestioarea relației cu clienții, trimiterea de oferte și prezentări.

Responsabilități
• Maximizarea potențialului echipei noastre de vânzări, elaborarea planurilor de vânzări și justificarea lor în fața conducerii companiei.
• Creșterea vânzărilor și îndeplinirea obiectivelor de vânzări.
• Proiectarea si implementarea unui plan strategic de afaceri pentru mărirea portofoliului de clienți ai companiei.
• Construirea de relații solide și de lungă durată cu clienții prin încheierea de parteneriate pentru satisfacerea nevoilor acestora.
• Prezentarea conducerii companiei situația vânzărilor și predicții realiste ale vânzărilor.
• Actualizarea cu toate noutățile din domeniu, produse nou lansate pe piață, date despre competiție.
• Menținerea situației exacte ale contactării potențialilor clienți, planificarea vizitelor / pregătirea ofertelor, contactările telefonice, trimiterea cotațiilor de preț, utilizând sistemul CRM.

Oferim:
• Comision din vânzări și salariu fix.
• Training de specialitate.
• Mediu de lucru stimulativ.

Daca sunteti interesat de propunerea noastră și doriți să vă alăturați echipei noastre, vă rugăm să trimiteti CV-ul dumneavoastră la: servitech@servitechexpres.ro

Localitate
Romania, Brasov, Brasov