Farmacist

Loc de munca publicat de compania: Arta Farm by Dr. Max

Domeniu: Farmacie

Data publicarii: 26.03.2018

CERINTE:
- Studii superioare de specialitate finalizate (Facultatea de Farmacie);
- Certificat de Membru al Colegiului Farmacistilor avizat pe anul in curs;
- Cunostinte bune de operare PC;
- Experienta pe o pozitie similara reprezinta un avantaj;
- Abilitati de relationare si comunicare;
- Empatie si amabilitate fata de pacienti;
- Abilitatea de a lucra in echipa;
- Integritate si etica profesionala.

RESPONSABILITATI:
- Elibereaza medicamentele cu prescriptie medicala (retete) si OTC-uri conform legislatiei in vigoare;
- Supravegheaza eliberarea medicamentelor de catre asistentii de farmacie;
- Comunica deschis cu pacientii pentru a oferi recomandarile potrivite, detalii despre produs si modalitatea lor de administrare;
- Asigura consilierea pacientilor in spatiul de confidentialitate, la cererea acestora;
- Participa la derularea campaniilor promotionale;
- Participa la verificarea, monitorizarea stocurilor si receptionarea produselor;
- Verifica si controleaza stocurile si termenele acestora de valabilitate;
- Colaboreaza eficient in cadrul echipei.

BENEFICII:
- Pachet salarial atractiv;
- Tichete de masa;
- Oportunitati de promovare si dezvoltare in cadrul companiei;
- Mediu de lucru placut, stabil si dinamic;
- Acces la training-uri de vanzari si de produs.

DE CE SA FACI PARTE DIN ECHIPA ARTA by DR MAX?
Dr Max Holding administrează cele mai mari rețele de farmacii din Cehia și Slovacia, precum și cea mai mare rețea independentă de farmacii din Polonia.
Poti face parte dintr-o echipa care lucreaza la îmbunătățirea constantă a calității asistenței farmaceutice, garantând accesul la un sortiment larg de medicamente la prețuri scăzute.
Suntem profesionisti, deoarece sanatatea celorlalti depinde de calitatea muncii noastre si ascultam nevoile pacientilor.

Localitate
Romania, Bucuresti, Bucuresti