INGINER PROGRAMATOR PENTRU APLICATII INDUSTRIALE

Loc de munca publicat de compania: ELECTRO-TOTAL

Domeniu: Ingineri

Data publicarii: 19.03.2018

Candidatul ideal
- absolvent de studii superioare in domeniul electric/automatizari;
- experienta in programare PLC-uri;
- experienta cu aplicatii tip SCADA;
- cunoştinţe de programare OOP, .NET framework Visual Basic, C++, protocoale de comunicatie;
- experienta de lucru cu echipamente de automatizare (invertere, controllere, etc.);
- interpretarea unei scheme electrice;
- sisteme de reglare automata;
- limba engleza;
- permis conducere;
- disponibilitate pentru deplasari.

RESPONSABILITATI
- realizare programe PLC, HMI;
- realizare si configurare sisteme SCADA;
- integrare actionari electrice, pneumatice si hidraulice, echipamente de control si masura;
- acordare asistenta tehnica, punerea in functiune si testarea utilajelor;
- realizare de documentatii tehnice.
BENEFICII
- job full-time in cadrul unei companii si a unui colectiv cu multa experienta in domeniu;
- partciparea la proiecte variate intr-un domeniu plin de provocari;
-salariu in funcţie de profil si de experienta, sistem de bonus-uri;
- contract pe perioada nedeterminata dupa perioada de proba.

Localitate
Romania, Bucuresti, Bucuresti