Director financiar si Administrativ

Loc de munca publicat de compania: E-CABLAJE

Domeniu: Management si Administratie

Data publicarii: 20.02.2018

Cerinte:
- Studii superioare economice.
- Experienta minim 3 ani in domeniul financiar-contabil (societati comerciale), de la evidenta primara la bilant.
- Foarte bune cunostinte financiar-economice, legislative si de fiscalitate.
- Cunoastere foarte buna a MS Office, in special Excel.
- Abilitati dezvoltate de culegere, analiza si interpretare informatii, utilizare tehnologie informatica, intelegere, cunoastere si aplicare aspecte legislative din domeniul de activitate.
- Sa aiba insusiri de personalitate: seriozitate/responsabilitate, loialitate, hotarare, adaptabilitate, autocontrol, atitudine pozitiva
- Sa aiba calitati psihice necesare (spirit de observatie, rabdare, viteza de reactie, capacitate de orientare in spatiu, capacitate de comunicare etc.)
- Sa nu aiba antecedente penale
- Sa fie apt din punct de vedere medical
Responsabilitati:
- Planificarea, organizarea si coordonarea activitatilor, proceselor Departamentului Financiar-Contabil.
- Se informeaza si informeaza sefii de departamente despre modificarile aparute in legislatia fiscala.
- Coordoneaza si verifica lucrarile lunare, balanta de verificare
- Depune declaratiile necesare.
- Reprezinta societatea in cazul controalelor institutiilor statului pe linia financiar-contabila.
- Analizeaza lunar si in evolutie bilanta si conturile de profit si pierderi, propunand solutii pentru rezolvarea abaterilor si imbunatatirea rezultatelor.
- Gestioneaza situatiile de criza in managementul financiar.
- Angajeaza, la nevoie, personal de specialitate in departamentul financiar-contabil si il instruieste
- Elaborarea si implementarea sistemului general de evidenta a gestiunii firmei
- Mentinerea relatiei cu bancile si alte institutii financiare.
Beneficii:
- Pachet salarial atractiv
- Mediu de lucru dinamic

Localitate
Romania, Bistrita-Nasaud, Bistrita