Conducator Auto Profesionist

Loc de munca publicat de compania: POP Logistica SRL

Domeniu: Transport, Logistica si Operare utilaje

Data publicarii: 12.02.2018

Candidatul ideal
Cerinte:
- Permis de conducere categoriile C+E;
- Card digital pentru tahograf;
- Atestat profesional pentru transport marfuri generale;
-Experienta de cel putin 1 an in transport international;
- Disponibilitate de munca in deplasare - Comunitatea Europeana : 6 saptamani cu 2 saptamani pauza ;
- Constituie avantaj cunoasterea la nivel conversational a unei limbi de circulatie internationala ( engleza, germana );

Descrierea jobului:
Executarea transporturilor de marfuri generale in Comunitatea Europeana pe rute bine stabilite cu o flota formata din camioane EURO 5 si 6 tip Iveco Stralis / Renault Premium
Comunicarea este asigurata prin intermediul echipei de dispeceri romani.
Responsabilitati:
cunoasterea si respectarea prevederilor legale cu privire la circulatia pe drumurile publice, in trafic intern si international de marfuri
exploatarea autovehiculului in conformitate cu instructiunile prevazute in cartea tehnica a acestuia
livrarea sau ridicarea mărfurilor in mod operativ, şi in conformitate cu dispoziţiile primite de la conducerea firmei sau cu comenzile transmise de client;
minimalizarea cheltuielilor de transport;
respectarea timpilor de conducere si a celor de odihna, conform legislatiei in vigoare;
pastrarea legaturii cu operatorul de transport care-l coordoneaza direct, transmitand informatii despre desfasurarea cursei
reprezentarea corecta si de buna calitate a companiei in raport cu partenerii si clientiiOferim:
Pachet salarial competitiv incepand de la 2100 euro/luna ( salariul fix + indemnizatie zilnica + bonus de performanta + bonus de instruire sofer + bonus de recrutare sofer + bonus de incadrare in consum) – la care se adauga bonusurile de vechime/fidelitate ;
Contract de munca pe perioada nedeterminata;
Program de lucru legal, cu respectarea timpilor de odihna si conducere.
Camioane noi - max 4 ani vechime (cu o medie de 2 ani), euro 5-6.

Descrierea companiei
Suntem o companie romaneasca, cu experienta de 15 ani in domeniul transporturilor de marfa. Avem o flota operativa de peste 50 de camioane – cu unele activam in Europa Centrala si de Nord-Vest (Austria, Franta, Belgia, Germania, Danemarca, Suedia), cu celelalte facem transport in special pe ruta Romania-Italia-Romania. Dispunem de 2 depozite de tranzit al marfii, unul in Romania – Craiova, celalalt in Italia—Bergamo.

Misiunea companiei POP Logistica este de a oferi solutii de transport fiabile, rapide, adaptate necesitatilor fiecaruia dintre clientilor nostri. Viziunea noastra este sa crestem o companie durabila bazata pe incredere si respect. De la cele mai mici procese interne si pana la strategiile de dezvoltare avem in vedere standarde de calitate prin care oferim o altfel de experienta a serviciului catre clienti. Oferim un serviciu de calitate, intelegand nevoile si asteptarile de transport ale clientilor nostri.
SC POP LOGISTICA SRL se numara printre liderii pe piata de transport si logistica in Romania si Europa de est si datorita expansiunii sale in domeniu, selecteaza in vederea angajarii personal corespunzator pentru postul de Conducator Auto Profesionist.
Depune Cv-ul tau si daca vei fi selectat, poti si tu sa te alaturi unei echipe de profesionisti, tanara si dinamica.

Localitate
Romania, Dolj, Craiova