Recrutor & reprezentant in sistemul "Home Office"

Loc de munca publicat de compania: VALE'S STAFF HR SERVICES

Domeniu: Resurse Umane

Data publicarii: 09.02.2018

genția Vale's Staff HR Services, este în căutarea unei persoane cu inițiativă și dornică de o nouă șansă de dezvoltare profesională.

Recrutăm pentru o companie de renume din Irlanda, specializată în selecția și angajarea temporară a forței de muncă în Industria „Dairy Farm”, un recrutor în sistemul „home office” pentru a identifica noi candidați din România și a-i recruta în vederea angajării lor. Perioada de proba în sistemul „home office” este de 3 luni de zile urmând că după aceea, să se înființeze primul birou de reprezentanță din România.

Consideri că ești în măsură să reprezinți în mod oficial o companie profesională din domeniul Forței de Muncă? Aplică pentru acest post și te programăm la un interviu!

Cerinte
- Studii medii sau superioare, de preferat în: Economie, Psihologie, Drept;
- Experienţă în recrutare minim 5 luni;
- Cunoştinţe generale de Legislaţie a muncii;
- Cunoştinţe de limbă engleză la nivel avansat;
- Abilităţi de comunicare şi relaţionare;
- Rezistenţă la stres si atenţie la detalii;
- O bună organizare a activităţii;
- Cunoştinţe de operare PC;
- Atitudine proactivă, orientată către rezultate;
- Permis de conducere categoria B – de preferat, nu este obligatoriu;
- Flexibilitate cognitivă;
- Capacitate de convingere si de solutionare rapida a problemelor intampinate;
- Insusiri de personalitate: seriozitate/responsabilitate, loialitate, hotarare, adaptabilitate, autocontrol, atitudine pozitiva, sa aiba calitati psihice necesare (spirit de observatie, rabdare, viteza de reactie, capacitate de orientare in spatiu, capacitate de comunicare;

Responsabilităţi:
- Conceperea şi postarea anunţurilor de recrutare;
- Selectarea candidaţilor pe baza CV-urilor, în funcţie de profilul candidatului şi cerinţele postului respectiv;
- Contactarea candidaţilor selectaţi în vederea intervievării;
- Participarea activă în cadrul procesului de intervievare și selecţie a candidaţilor;
- Dezvoltarea unei relaţii de calitate cu toţi candidaţii intraţi în procesul de recrutare;
- Reprezentarea companiei în diferite activităţi de dezvoltare;
- Coordonarea cu Managerii regionali din Irlanda și din Marea Britanie pentru a furniza locuri de muncă potrivite candidaților;
- Coordonarea deplasărilor către Irlanda sau Marea Britanie;
- Menținerea relațiilor și asistarea candidaților plasați la noile locuri de muncă;
- Realizarea de rapoarte și statistici referitoare la activitățile încheiate zilnic/în derulare;

Ce se oferă în schimb?
- Trainning gratuit;
- Salariu atractiv;
- Posibilitatea de a lucra individual în cadrul unei companii de prestigiu;
- Bonusuri în funcție de performanță și target;
- Oportunitatea de evoluție pentru persoanele cu aspirații înalte de dezvoltare profesională;
- Posibilitatea de a directora primul sediu din România dacă rezultatele sunt pozitive;

Localitate
Romania, , Toate judetele din Romania