EXPEDITOR

Loc de munca publicat de compania: KSC TRANSPORT

Domeniu: Transport, Logistica si Operare utilaje

Data publicarii: 07.02.2018

Cunosti piata de transporturi, doresti sa faci mai mult, cauti noi provocari?

Alatura-te echipei noastre

Pentru a susține extinderea flotei noastre cu mai mult de 30%, angajăm EXPEDITOR cu experienta, pentru transport rutier, o ocazie exceptionala de afirmare si dezvoltare pentru persoane cu experienta in domeniu, care sunt in cautarea unei noi provocari.

Va invitam sa vă alăturați companiei KSC Transport, desemnata la titlul de compania de transport a anului 2017, una din companiile cu cea mai mare crestere din sector, cu un parc activ de peste 100 de semiremorci.

Cerinte:

• Experienta pe un post de expeditor, coordonator transport sau dispecer buna intelegere si cunoastere a pietei transporturilor rutiere de marfuri;
• Excelente abilități de comunicare scrisă și orală;
• Cunoasterea la nivel conversational scris / vorbit - business a limbii engleze (alta limba constitue avantaj);
• Cunostinte foarte bune de utilizare PC;

Aptitudini:

• Atitidine orientata catre rezolvarea problemelor;
• Aptitudini de comunicare, planificare si negociere;
• Atentie distributiva si capacitate de concentrare;
• Persuasiune;
• Spirit de echipa;
• Asertivitate;
• Integritate;

Principalele responsabilitati:

• Asigurarea necesarului de transport;
• Identificarea celor mai bune solutii;
• Controlul indeplinirii fara neconformitati a cerintelor clientilor privind serviciile prestate, de la preluarea solicitarii de transport si pana la incasare, respectiv plata;
• Dezvoltarea unui portofoliu de clienti si transportatori agreati;
• Indeplinirea obiectivelor de profitabilitate;
• Gestionarea relatiilor cu furnizorii si clientii;

Oferim:

• Un pachet salarial atractiv;
• Beneficii suplimentare corelate cu realizarile;

Localitate
Romania, Bihor, Oradea