Sales Engineer - Collaborative robots

Loc de munca publicat de compania: SMART ID DYNAMICS SA

Domeniu: IT, Electronica si Telecomunicatii

Data publicarii: 06.12.2017

Esti pasionat de tehnologie si de inovatie si vrei sa afli mai mult despre robotii colaborativi? Esti dornic sa te alaturi unei echipe dinamice si vrei sa pasesti in era digitalizarii si a Internet of Things?

Atunci te poti alatura echipei noastre din Bucuresti, pentru ca angajam! Intai de toate, trebuie sa fii absolvent de Automatica sau Electronica. Trebuie sa dovedesti abilitati proactive de rezolvare a problemelor si abilitati excelente de comunicare si prezentare. Trebuie sa stii limba engleza foarte bine.

Responsabilitati:

Segmentul gestionat – Productie.

Analiza cerintelor clientilor si intocmirea impreuna cu acestia a specificatiilor functionale si tehnice detaliate privind robotii colaborativi.

Intocmirea planului de implementare.

Gestionarea activitatilor interne si a relatiei cu clientul pentru incadrarea in termenele si costurile stabilite.

Gestionarea livrabilelor catre client.

Intocmirea planului de evolutie al produselor gestionate in functie de cerintele clientilor.

Prezentarea produselor din portofoliul de roboti catre potentialii clienti.

Identificarea oportunitatilor din verticala gestionata, care sunt acoperite de competentele companiei.

Intocmirea documentatiei de proiect in vederea ofertarii.

Vei lucra intr-un mediu de consultanta foarte dinamic, astfel incat trebuie sa ai capacitatea de a-ti adapta prioritatile si de a lucra sub presiune, de a respecta termenele limita, de a anticipa problemele si de a vedea solutiile.

Profilul candidatului ideal:

Activ, perseverent, motivat, organizat, bun coleg;
Adeptul pastrarii si construirii relatiilor, orientat spre rezultate, cu abilitati excelente de comunicare si negociere;
Absolvent Electronica/Automatica/Electrotehnica;
Abilitati de comunicare si negociere, aspect profesional;
Limba engleza avansat;
Experienta în vanzari poate fi un atuu;
Posesor carnet de conducere categoria B
Abilitati de lucru pe calculator – Suita MS Office;
Oferta (bonusuri, beneficii):

Salariu oferit: fix plus comision in functie de realizari
Telefon mobil
Masina in interes de serviciu
Cursuri profesionale
Abonament medical

Localitate
Romania, Bucuresti, Bucuresti