Account executive

Loc de munca publicat de compania: Merchandising Provider Company

Domeniu: Marketing si PR

Data publicarii: 06.11.2017

Cautam persoana tanara si ambitioasa, energica si pasionata, creativa si totodata bine organizata, empatica si comunicativa, dornica da afirmare si de acumulare de noi cunostinte, care gandeste „out of the box” si vine cu solutii inedite la provocari.

Dacă te regasesti in descrierea de mai sus si iei în calcul o carieră în publicitate, te asteptam sa intri in gasca noastra!
Vei avea parte de o experienta valoroasa alaturi de noi si vei putea face pasi importanti in dezvoltarea ta profesionala.

APTITUDINI / COMPETENȚE NECESARE:

Pentru a fi selectat trebuie sa ne demonstrezi ca ai:

• Capacitatea de a sustine o prezentare fluent, coerent si dezinvolt in fata unei audiente formale;
• Capacitatea de a intelege cu usurinta datele prezentate intr-un format excel, atentie la detalii si orientarea catre rezultate numerice, usurinta de a lucra cu calcule si cu cifre.
• Capacitatea de a comunica cu usurinta si persuasiune in expunerea orala si scrisa,
• O inteligenta emotionala si relationala avansata;
• Atitudinea potrivita pentru a lucra in departamentul de Vanzari/Client Service
• Orientarea catre rezultate

RESPONSABILITĂȚI PE CARE LE VEI AVEA:

Evident ca la inceput vei avea foarte multe lucruri de invatat alaturi de colegii tai astfel incat in cel mai scurt timp posibil sa poti face fata urmatoarelor responsabilitati;

• Mentinerea relațiilor si comunicarea cu clienții din portofoliu
• Dezvoltarea de relatii noi cu clienti potențiali, prospectarea activa si permanenta a pietei si parcurgerea tuturor etapelor ciclului de vânzare, care să includă și prezentarea de propuneri de afaceri convingătoare;
• Pregătirea și prezentarea de oferte puternice și persuasive, care demonstrează în mod eficient valoarea adaugata de serviciile oferite de MPC
• Prospectarea de noi clienti si parcurgerea tuturor etapelor ciclului de vanzare: prospectare, contactare, stabilirea de intalniri si prezentarea ofertelor
• Participare eficienta la conferințe și întâlniri profesionale din industrie și promovarea serviciilor și brandului MPC.
• Pregătirea și prezentarea lunara de rapoarte de activitate si detalii despre clientii prospectati.

BENEFICII ȘI AVANTAJE OFERITE:

• Mediu de lucru tânăr, dinamic si competitiv
• Accesul la cele mai noi și mai avansate tehnologii din industria serviciilor de marketing
• O perspectivă bună de creștere în cadrul organizației
• Bonusuri suplimentare de performanta pe baza realizărilor individuale si in echipa.

Aplica cv-ul la adresa de mail: andreea.hohoi@trade-marketing.ro

Localitate
Romania, Bucuresti, Bucuresti