Consultant vânzări directe

Loc de munca publicat de compania: SC WOLTERS KLUWER ROMANIA SRL

Domeniu: Vanzari

Data publicarii: 06.11.2017

Eşti un profesionist cu experienţă şi rezultate ȋn creșterea profitului prin atragerea de noi clienți și creșterea numărului clienților existenți?

Iţi doreşti să te dezvolţi ȋntr-o companie care ȋmbină tehnologia IT cu servicii de calitate adresate profesioniştilor din domeniul juridic, financiar, HR, etc?

Iţi doreşti un loc de muncă care să fie atât o provocare dar şi plin de satisfacții?

Pentru sediul nostru din Bucureşti căutăm colegi capabili să genereze noi vânzări. Jobul implică prospectare, obţinere de ȋntâlniri, identificare de nevoi, pregătirea și livrarea de prezentări către client, activități de follow-up, etc.

Cerinţe:
• Studii superioare;
• Experienţă ȋn vânzări directe de servicii;
• Foarte bune abilităţi de comunicare- atât verbale cât și scrise pentru a putea apela la rece potenţiali clienţi;
• Abilitatea de a consilia clienţii şi de a raspunde ȋntrebărilor/obiecţiilor acestora cu un ȋnalt nivel de profesionalism;
• Puternice abilități de cercetare și analiză strategică;
• Abilităţi de negociere şi atitudine profesională;
• Motivat, energic, cu abilităţi de organizare şi follow-up;
• Permis categoria B.
Responsabilităţi:
• Să ofertezi, să urmăresti şi să finalizezi procesul de vânzare;
• Să gestionezi şi să cresti portofoliul de clienţi;
• Să atingi targetul de vânzări către clienţi noi;
• Să ȋndeplinesti un număr stabilit de vizite zilnice la potenţiali clienţi;
• Să te perfecţionezi continuu ȋn ceea ce priveşte caracteristicile şi avantajele produselor existente şi a celor noi, din portofoliul firmei.

Ofertă (bonusuri, beneficii)
- Oportunitatea de a lucra ȋntr-o companie multinaţională care produce şi promovează produse high tech;
- Pachet salarial atractiv: ai un salariul lunar fix si bonuri de masa;
- In plus, primesti un bonus lunar atractiv corelat cu performanta ta;
- Esti inrolat in programe de training si dezvoltare personala;
- Mediu de lucru competitiv cu reale posibilitati de promovare.

Localitate
Romania, Bucuresti, Bucuresti