Product Development Engineer

Loc de munca publicat de compania: eXcent Romania

Domeniu: Auto, Utilaj si Mecanica

Data publicarii: 08.09.2017

În prezent suntem în căutarea unui PRODUCT DEVELOPMENT ENGINEER (AUTOMOBILE).
Acesta va avea o formare profesională de Inginer mecanic (doctorand ideal) și o experiență de minimum 3 ani pe un post similar în domeniul Automobile, ideal pe partea de Sisteme de injecție a combustibilului.
Candidatul ideal va fi proactiv, riguros, cu bune abilități interpersonale, și va da dovadă de spirit de echipă și simt al răspunderii.

Alăturați-vă unui grup cu un puternic angajament uman, în care profesionalismul, convivialitatea, dinamismul și satisfacția clientului sunt garantele culturii noastre organizaționale.
Sarcini și responsabilități:
• Lucru în strânsă legătură cu echipele de proiectare și testare pentru a dezvolta o componentă specifică aplicației (faza 0-2), pe baza cerințelor clienților și în conformitate cu regulile interne,
• Definirea specificațiilor produsului clientului și verificarea conformității acestora cu standardele internaționale (legislații și reglementări),
• Transformarea cerințelor clienților în criterii clare de performanță a produselor, pentru a defini analiza funcțională a produsului și limitele,
• Demonstrarea conformității designului cu cerințele și robustețea produsului folosind instrumente analitice (confirmarea designului și validarea designului / procesului),
• Organizarea sesiunilor DFMEA împreună cu echipele internaționale, ținerea legăturii cu echipa de producție (PFMEA) pentru actualizarea periodică a informațiilor,
• Ținerea la curent a echipei de Inginerie Fază 3 (PE / ME / IPL / Q) cu privire la ultima evoluție a produsului,
• Definirea analizei discrepanțelor și a planului de acțiune bazat pe raportul de validare în vederea stabilirii îmbunătățirilor necesare aduse produselor care să corespundă așteptărilor de proiectare,
• Utilizarea instrumentelor de simulare ori de câte ori este posibil și minimizarea utilizării prototipurilor pentru confirmare,
• Crearea de rapoarte și prezentarea progreselor în cadrul ședințelor de proiect și clienților,
• Efectuarea studiilor de referință pentru a determina cele mai bune practici / modele și tendințe viitoare.

Cerințe :
• Studii superioare de Inginerie Mecanică, doctoratul reprezintă un avantaj,
• Experiență cuprinsă între 3 și 5 ani pe un post similar în domeniul Automobile, ideal pe partea de Sisteme hidraulice sau sisteme de injecție a combustibilului,
• Experiență în rularea testelor și analizarea datelor,
• Experiență în testarea și validarea produsului,
• Abilitatea de animare a discuțiilor pe teme tehnice complexe,
• Capacitatea de a lucra atât independent, cât și în echipă,
• Capacitatea de analiză, auto-motivare,
• Disponibilitate la călătorii în interes de serviciu (în țară și în străinătate),
• Folosirea curentă a limbii engleze.

Postul este situat în Iași, România.

Beneficii:
• Mediu de lucru performant, formare și dezvoltare continuă a competențelor,
• Angajații noștri sunt parteneri ai managementului și suntem în căutarea de parteneri talentați pe perioadă nedeterminată,
• Formare profesională,
• Remunerație în concordanță cu responsabilitățile postului și competențele deținute,
• Beneficii suplimentare atractive,
• și cel mai important: o echipă frumoasă!

EU SUNT UN TALENT, EU APLIC!

Localitate
Romania, Iasi,